I Inspiracja weekendowa

Postanowiłam wprowadzić, publikowany w każdy piątek, cykl postów pt. "inspiracje weekendowe".
Celem tego cyklu będzie przedstawienie kilku ciekawych miejsc na wypady jedno lub kilku dniowe. W części miejsc jeszcze nie byliśmy, planujemy być lub po prostu o nich usłyszeliśmy gdzieś przy okazji :) Mam nadzieję, że was to zainteresuje! Słowo się rzekło, dzisiaj zaczynamy.I Inspiracja weekendowa1. Wioska Fantasy 
w Kuńkowcach k. Przemyśla 

Idealne na majówkę na ostatnią chwilę. Interesuje was powrót do dawnych czasów? Trochę prymitywne warunki? Przebrania i stylizacje? A przede wszystkim tematyka fantasy? Odnajdziecie się tam od razu! Ze zdjęć wygląda imponująco! Na maj zaplanowali bitwę oraz piknik. Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu co ze sobą zrobić w majówkę (a podobno ma być fajna pogoda!) to warto zaglądnąć. Przede wszystkim spójrzcie na zdjęcia zamieszczone na FB - zwłaszcza z gry lub Lanego Poniedziałku! My jeszcze tam nie byliśmy, ale czekamy aż młodzież podrośnie ;)
 FB: @wioskafantasy oraz strona internetowa: www.wioskafantasy.org


*zdjęcia pochodzą z FB wioski fantasy

2. Zagroda Felicji Curyłowej i Dom Malarek
w Zalipiu k. Dąbrowy Tarnowskiej -
filia Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Lubicie pooglądać piękne malunki? A może sami malujecie? Jeśli lubicie oglądać wytwory osób z dawnych czasów to coś dla was! Przedstawiam wam piękną wieś z cudowną, polską tradycją. Co ciekawe wciąż żywą! Zwiedzanie wsi nie zajmie dużo czasu, jednak myślę, że warto pojechać i zobaczyć jak kolorowe potrafią być domy, kominy, piece, płoty, stajnie. W zasadzie wszystko co się dało kobiety pokrywały barwnymi wzorami oraz kwiatami. Miało to na celu ozdobienie osmolonych i pobielonych ścian izb i kominów. Cudowne miejsce na sesję zdjęciową - czy to dziecięcą, czy ciążową lub nawet ślubną jeśli tylko ktoś lubi klimaty "wiejskie". Przepięknie wyglądająca wieś - warta odwiedzenia!
FB: @zalipie Strona: muzeum w Tarnowie


*zdjęcia pochodzą z FB @zalipie


3. Park Etnograficzny w Sanoku

Ostatnim pomysłem na weekend jest wycieczka do skansenu w Sanoku! Lubicie dużo spacerować i poznawać historię regionów Polski? A może chcecie zmęczyć dzieciaki na maksa? To coś dla was. Park to aż 38ha obszaru do spacerowania. Na niedzielne popołudnie myślę, że idealny pomysł. Znajduje się tam 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w Parku znajdują się również obiekty sakralne, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe. Na terenie znajduje się również stała ekspozycja malarstwa ikonowego. Warto poznać historię oraz kulturę różnych regionów Polski, choćby z ciekawości. Człowiek może dowiedzieć się skąd pochodzili jego przodkowie. Nie wiem jak wam, ale mi to pomaga w określeniu kim jestem i dlaczego jestem taka jaka jestem oraz dlaczego ludzie wokół mnie są tacy, a nie inni. Większość cech ukształtowała się przez historię danej rodziny - nic nie zostaje bez echa :) 1 i 3 maja skansen również będzie otwarty więc myślę, że warto skorzystać, choć mogą być tłumy ;) 
FB: @skansen.mblsanok oraz Strona skansenu


*zdjęcia pochodzą ze FB skansenu


Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Do przeczytania w poniedziałek!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

2. Inspiracja weekendowa

Krzyż i Topór

Ups.. Trochę nas nie było!